Chcąc ustrzec się przed chorobami, a sezon przejściowy przetrwać zupełnie zdrowym, należy zadbać o higienę i czystość wokół nas. Aby mieć pewność, że kontakt z niebezpiecznymi drobnoustrojami jest jak najbardziej zminimalizowany, powinniśmy dezynfekować nasze ubrania i inne tkaniny, na przykład pościel i ręczniki. Jakie efekty możemy osiągnąć dzięki stosowaniu środków dezynfekujących? Odpowiadamy w artykule!

Dezynfekcja ubrań - co przez nią zyskujemy?

Środki dezynfekujące służą do usuwania z tkanin różnego rodzaju zanieczyszczeń. Najwyższej jakości produkty, takie jak Clovin II Septon, mają działanie:

  • bakteriobójcze, 
  • prątkobójcze, 
  • grzybobójcze,
  • wirusobójcze,
  • sporobójcze.

Oznacza to, że podczas prania możemy naprawdę skutecznie pozbyć się wszystkiego, co może powodować u nas choroby. Dzięki dezynfekcji zyskujemy pewność, że materiały (ubrania, ręczniki, pościel), które na co dzień są nieustannie blisko naszej skóry, nie będą dla nas zagrożeniem. 

W czasie, gdy zagraża nam wiele chorób przenoszonych drogą kropelkową, a pogoda pomaga w rozprzestrzenianiu się zarazków, warto zwrócić więcej uwagi na to, by nasze ubrania nie tylko pozostawały świeże i pachnące, ale by były przede wszystkim perfekcyjnie oczyszczone. Dlatego środek do dezynfekcji w domowych warunkach jest obowiązkowym produktem, przede wszystkim w sezonie przejściowym. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko zachorowania, zadbamy o nasze zdrowie oraz zminimalizujemy kontakt z niebezpiecznymi alergenami.

Clovin Septon - dezynfekcja ubrań

Dezynfekcja pościeli - kto powinien ją przeprowadzić?

Dbanie o czystość pościeli to troska o zdrowie oraz jakość naszego snu, dlatego każdy powinien regularnie i często ją wymieniać. Szczególną uwagę powinny skupiać na tym osoby, które cierpią z powodu alergii na roztocza kurzu domowego. W pościeli znajduje się złuszczony ludzki naskórek - pokarm dla roztoczy, które właśnie w pościeli mają zwykle swoje główne siedliska. Środki do dezynfekcji pozwalają pozbyć się tego alergenu z materiału, tym samym uwalniając alergików od nieprzyjemnych reakcji organizmu. Za sprawą skutecznego prania i działania dezynfekującego będziemy mieli pewność, że spanie we własnym łóżku nie będzie zagrożeniem dla zdrowia. Takie pranie powinno być wykonywane regularnie i często, co około 7-10 dni. Wypraną pościel najlepiej przechowywać w zamknięciu, na przykład w pojemnikach z pokrywkami, aby nie osiedlił się na nich kurz. 

Septon II Clovin - wyjątkowy produkt do dezynfekcji

Niestety, wiele środków dezynfekujących wymaga specjalnych warunków, których nie jesteśmy zapewnić w domu i przez to jesteśmy zmuszeni do oczyszczania materiałów z groźnych zanieczyszczeń w specjalnych pralniach chemicznych. Pomocne okazują się jednak produkty oparte na nowoczesnych technologiach wytwarzania. Septon II Clovin jest innowacją na rynku chemii gospodarczej. Gwarantuje dokładne usunięcie z tkanin między innymi bakterii, grzybów i wirusów. Pozwala na dezynfekcję w 65 stopniach Celsjusza, nawet w 20 minut. Aby mieć pewność, że mimo intensywnego działania produktu, proszek jest bezpieczny dla skóry, warto zwrócić uwagę na badania i testy dermatologiczne. Clovin II Septon jest wytwarzany zgodnie z normami ISO 9001 i ISO 14000. Dodatkowo posiada certyfikat CE i jest zaklasyfikowany do produktów medycznych. Dlatego korzystanie z produktu jest całkowicie bezpieczne, a efekty, jakie możemy dzięki niemu osiągnąć, dodatkowo uchronią nas przed zarażeniem się chorobami.

Hipoalergiczny proszek dezynfekujący Mr. ZIGGI

Osobom cierpiącym z powodu alergii zaleca się stosowanie produktów hipoalergicznych. Proszkiem dostosowanym do wymagań alergików jest między innymi Mr. ZIGGI. Testy laboratoryjne wykazały jego bezpieczne działanie - ma łagodny skład, który nie podrażnia wrażliwej skóry i nie wpływa negatywnie na drogi oddechowe. Jego ogromną zaletą jest również działanie dezynfekujące, które gwarantuje, że unikniemy kontaktu z zanieczyszczeniami wywołującymi reakcje alergiczne. Aktywuje się już w 40 stopniach Celsjusza, dzięki czemu standardowe pranie pozwoli nam przeprowadzić pełną dezynfekcję. Skuteczność potwierdzają liczne badania przeprowadzane przez instytuty i uczelnie w całej Europie. Produkty przeszły również rygorystyczne testy Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Mr. ZIGGI łączy w sobie działanie kilku produktów - możemy zrezygnować z zakupu oddzielnych środków do prania i dezynfekcji.  Dodatkowe właściwości środków do dezynfekcji

Proszki dezynfekujące mogą posiadać też inne właściwości, za sprawą których stają się jeszcze bardziej uniwersalne i wielofunkcyjne. Często mogą łączyć w sobie działanie innych produktów. Septon II Clovin jest tego świetnym przykładem. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia, dlatego nie potrzebujemy dodatkowo standardowego proszku. Pomaga pozbyć się plam oraz skutecznie wybiela tkaniny, nie wpływając przy tym negatywnie na jakość struktury włókien. Jego skład jest bezpieczny nie tylko dla skóry, ale i dla środowiska naturalnego - jest wolny od fosforanów i chloru, które negatywnie wpływają na ekosystem wodny. Najważniejszym składnikiem jest tu aktywny tlen, który łagodnie, lecz jednocześnie skutecznie dezynfekuje i wybiela materiały. Podobnie z proszkami Mr. ZIGGI - poza tym, że są dezynfekujące, są również hipoalergiczne i przystosowane dla alergików. W ich składzie nie ma fosforanów i zeolitów, dlatego są bezpieczne dla środowiska. Opakowanie Mr. ZIGGi nadaje się do ponownego przetworzenia, a metody jego wytwarzania są energooszczędne. Wybierając jeden, najwyższej jakości środek piorący, jesteśmy w stanie osiągnąć efekt jak po praniu w kilku specjalistycznych produktach. Dlatego proszki dezynfekujące to także ekonomiczne wyjście - dzięki ich świetnej wydajności i niezawodnemu działaniu możemy zrezygnować z zakupu kilku środków i zastąpić je jednym. 

Co pozwala osiągnąć dezynfekcja - podsumowanie

Oczyszczanie ubrań i innych tkanin to kluczowy element w walce z rozprzestrzeniającymi się chorobami. Dzięki praniu z użyciem środków dezynfekujących jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się bakterii, grzybów, wirusów i innych zanieczyszczeń. To także wyjście dla osób zmagających się z alergiami, przede wszystkim najpopularniejszą alergią na roztocza kurzu domowego. Dezynfekcja gwarantuje usunięcie alergenów z pranych materiałów, a przy tym pozwala uwolnić się od nieprzyjemnych reakcji alergicznych. Najlepsze środki, na przykład Septon II Clovin i Mr. ZIGGI, są również bezpieczne dla delikatnej skóry oraz dla środowiska naturalnego. To zasługa bezpiecznego składu opartego głównie na działaniu aktywnego tlenu. 

W trosce o zdrowie nasze i najbliższych nam osób wybierzmy proszek do prania, który pomoże nam ustrzec się przed zachorowaniem na różnego rodzaju choroby.