Środki chemiczne pochodzące z zagranicy to temat ciągle aktualny. Niemal wszystkie osoby, które zajmują się domem, starają się uzyskać jak najlepsze efekty w jak najniższej cenie, szukając skutecznych alternatyw dla środków dostępnych na rodzimym rynku. Obecnie chemia zagraniczna staje się coraz chętniej kupowana przez polskich konsumentów. Ich zainteresowanie wzbudza już nie tylko chemia niemiecka, znana ze swojej skuteczności, ale także ta pochodząca z innych europejskich krajów - chemia włoskaangielska czy hiszpańska. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej chemii włoskiej. Co sprawia, że włoskie marki produkujące środki czystości są coraz chętniej kupowane? Zachęcamy do przeczytania artykułu!

Rola zapachu

Czym kierujemy się przy wyborze danego kosmetyku czy środka czystości? Bardzo często jego właściwości znajdują się dopiero na drugim miejscu, a najważniejszy staje się zapach. To właśnie on może wpłynąć chociażby na nasz nastrój. O wielkiej sile, jaka drzemie w zapachach może świadczyć chociażby fakt, że  istnieje dziedzina taka, jak aromaterapia! Część zapachów działa uspokajająco i pomaga w ukojeniu, natomiast inne aromaty działają pobudzająco oraz energetyzująco. Piękne zapachy dopasowane do naszego gustu to coś, na co warto zwrócić uwagę!

Zapach

Zastanawiając się nad fenomenem chemii włoskiej nie sposób nie wspomnieć o jednym z jej najważniejszych atutów. Niezwykłe zapachy włoskich środków czystości to coś, co przyciąga wielu konsumentów. Najbardziej intensywnie pachną produkty takie, jak żele do prania oraz płyny do płukania. Mimo, że zwykle dokładny skład zapachu to tajemnica handlowa, producenci opisując skład środka wypisują alergeny w nim zawarte. Pomaga to wszystkim osobom uczulonym na jakiś składnik, uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Produkty chemii włoskiej udowadniają, że środki czystości nie muszą nadawać wyłącznie zapachu cytrynowego albo sosnowego. Środki czystości pochodzące z Włoch dostępne są w wielu wariantach zapachowych tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chcesz, by Twoje ubrania pachniały lawendą? Nie ma sprawy! A może z kolei wolisz zapach egzotycznych kwiatów? Nic prostszego! Chemia włoska oferuje wiele opcji zapachowych, które będą odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających!

Cena

Mimo dobrej jakości włoskich środków oraz stosowania wyszukanych nut zapachowych, włoskie produkty nie muszą oznaczać bardzo wysokich cen. Środki te są dostępne dla przeciętnego konsumenta i nie naruszają domowego budżetu, dzięki czemu każdy z nas może sobie pozwolić na ich wypróbowanie, a także wybrać produkt, który najbardziej odpowiada nawet wyszukanym potrzebom.

Chemia włoska - włoskie środki do prania
Włoskie środki do prania

Płyny do płukania pochodzące z Włoch sprawiają, że możemy cieszyć się miękkością i delikatnością naszych tkanin, a ponadto zapachem, który utrzymuje się przez wiele tygodni. Za pioniera w dziedzinie skuteczności i skondensowania uchodzą środki do prania pochodzące z Niemiec, ale chemia włoska nie pozostaje daleko w tyle. Podobnie jak niemieckie środki, te pochodzące z Włoch także cechują się dobrym skoncentrowaniem oraz skutecznością. Włosi zwracają dużą uwagę na dbałość o swoje ubrania, przez to chemia włoska musi nie tylko nadawać piękny zapach, ale także skutecznie wywabiać plamy. W przypadku wyboru środka do prania warto zwrócić uwagę na skład oraz sugerowaną liczbę prań.  Sugerowanie się wyłącznie ceną, może być mylące. Może się okazać, że kupiliśmy jakiś produkt za małe pieniądze, ale całkowicie się on nie sprawdza, przez co tracimy pieniądze i czas. Środki zagraniczne zwykle cechują się większym skoncentrowaniem, stąd też zwykle ich zakup wypada zdecydowanie korzystniej. 

Kosmetyki

Produkty pochodzące z Włoch to jednak nie tylko środki służące do prania czy sprzątania. Bardzo popularne stają się także kosmetyki. Włoski rynek kosmetyczny to jednej z największych rynków w Europie. Większy jest tylko rynek niemiecki, francuski i brytyjski. Główne kanały sprzedaży włoskich kosmetyków to supermarkety, sklepy zielarskie, sklepy perfumeryjne, apteki, zakłady fryzjerskie, a także sprzedaż bezpośrednia. Najpopularniejszym rodzajem sprzedawanych produktów są środki do pielęgnacji i higieny ciała

Chemia włoska - kosmetyki z Włoch
Płyny do kąpieli

Włoskie płyny do kąpieli to jeden z kosmetyków, które cieszą się największym uznaniem. Podobnie, jak środki do prania, włoskie płyny do kąpieli zaskakują niezwykłymi zapachami. Włochy to kraj, który kojarzy się z wyczuciem stylu oraz klasą, co można zauważyć także w tworzeniu środków kosmetycznych. Nie tylko w kwestiach dotyczących zapachu, ale także w produkcji opakowań, które wyglądają bardzo estetycznie i cieszą oko na łazienkowej półce. Dzięki ładnym opakowaniom środki te nadają się także na prezent

Bezpieczeństwo

Włoscy producenci stawiają na dużą skuteczność swoich detergentów. Płyny do mycia naczyń oraz środki do czyszczenia podłóg zachwycają nawet najbardziej wymagających konsumentów. Ich producenci nie zapominają także o bezpieczeństwie. Płyny do naczyń radzą sobie z zabrudzeniami, ale także pielęgnują dłonie. Płyny do kąpieli dbają o naszą skórę, bardzo dobrze ją nawilżając oraz nie powodując podrażnień. Skóra po kąpieli przy użyciu włoskiego płynu nie będzie wysuszona.

Na jakie marki postawić?

Wiemy, że włoskie produkty są warte uwagi, ale którzy producenci są najbardziej uznani i cieszą się największą popularnością? Postanowiliśmy opisać kilka włoskich marek, które są popularne nie tylko we Włoszech, ale także poza granicami tego kraju. Należy do nich między innymi marka Felce Azzurra, która słynie ze środków czystości, ale w swojej ofercie posiada także liczne kosmetyki. Na tle innych marek wyróżnia się stosowaniem niezwykłych kompozycji zapachowych. Felce Azzurra to marka o wieloletniej tradycji. Inny popularny producent chemii włoskiej to Tesori d`Oriente, który w swoich produktach stawia na kompozycje zapachowe, a także niezwykły wygląd opakowań. To właśnie na nią warto postawić w przypadku poszukiwań produktu na prezent. Na uwagę zasługuje także marka Malizia, produkująca płyny do kąpieli. Jej produkty to idealny wybór, jeśli poszukujemy idealnego balansu między ceną, a jakością. 

Gdzie kupić chemię włoską?

Jeżeli decydujemy się na zakup chemii włoskiej, warto postawić na zaufane źródło. Sprawdzone sklepy internetowe, które oferują szeroki wybór produktów oraz  możliwość komentowania lub wystawiania recenzji to dobry sposób na zapoznanie się z ofertą włoskich środków do sprzątania oraz włoskich kosmetyków! 

Jeśli nigdy jeszcze nie próbowałeś włoskich środków czystości lub kosmetyków, zachęcamy Cię do ich przetestowania oraz poszukiwania nowych rozwiązań, które być może okażą się bardzo satysfakcjonujące! Bardzo duży wybór włoskich produktów sprawi, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie!