W dzisiejszych czasach konsumenci mają coraz większą możliwość wyboru produktów, które odpowiadają ich wymaganiom i potrzebom. Duże uznanie wśród polskich konsumentów zyskują produkty, które pochodzą z zagranicy. Należą do nich między innymi samochody, produkty spożywcze czy chemia gospodarcza. Szczególnie popularna staje się chemia angielska, niemiecka czy włoska. Przyjrzeliśmy się już bliżej chemii włoskiej i niemieckiej. Teraz sprawdzamy, jakie zalety ma angielska chemia!

Popularność chemii angielskiej

Wielka Brytania jest jednym z najważniejszych eksporterów produktów chemicznych. W Europie zajmuje piąte miejsce wśród producentów kosmetyków i chemii gospodarczej. Liderami w tej dziedzinie są Niemcy, Włochy i Francja. Brytyjski udział w europejskiej produkcji środków chemicznych wynosi około 8-9%. Wartość rynku angielskiej chemii wynosi około 4,5 mln euro. Większość z tej kwoty to środki przeznaczone do pielęgnacji domu, ale znaczny udział mają także artykuły chemii przemysłowej. Prawie połowę wartości rynku stanowią środki piorące. Na drugim miejscu znajdują się uniwersalne środki czyszczące, natomiast preparaty przeznaczone do mycia naczyń zajmują miejsce trzecie. 

Różnorodność formuł 

Angielska chemia zachwyca nie tylko swoją skutecznością, ale także różnorodnością formuł detergentów. W zależności od tego, co preferujemy, możemy wybrać pianki, spraye czy płyny. Sprawia to, że z łatwością wybierzemy produkt, który odpowiada naszym potrzebom oraz bardzo dobrze sprawdzi się w naszym domu. Producenci pracują nad udoskonalaniem formuł produktów, dzięki czemu środki te stają się jeszcze bardziej skuteczne oraz wydajne. To sprawia, że oszczędzamy pieniądze i czas. 

Angielska chemia - odświeżacze powietrza

Świeże zapachy 

Któż z nas nie lubi przyjemnego aromatu we własnym mieszkaniu? Zapach odgrywa w naszym życiu niezwykle ważną rolę. Określona woń może znacząco wpłynąć na nasz nastrój. To właśnie dlatego bardzo popularna staje się aromaterapia - rodzaj medycyny niekonwencjonalnej, w której wykorzystuje się naturalne oleje oraz aromatyczne materiały roślinne. Celem aromaterapii jest poprawa psychicznego i fizycznego samopoczucia. Odświeżacze powietrza stają się zatem coraz popularniejszymi produktami, które kupujemy jeszcze chętniej niż kiedyś. Angielskie odświeżacze powietrza są w stanie zapewnić naszemu mieszkaniu przyjemną woń, która będzie długo się utrzymywać. Ich specjalna formuła sprawia, że są to produkty, które nie tylko zapewniają przyjemny zapach w pomieszczeniu, ale także likwidują (a nie tylko maskują) te niechciane. Angielska chemia oferuje nam spory wybór w zakresie rodzaju odświeżaczy powietrza. Do wyboru mamy między innymi odświeżacze powietrza w sprayu, ale także odświeżacze w formie żelu lub zapachowych świeczek. Ostatnie dwa rodzaje świetnie sprawdzą się jako ozdoba w naszym mieszkaniu. Ich dodatkową zaletą jest także to, że uwalniają zapach przez cały czas, nie natomiast wyłącznie po naciśnięciu dozownika. 

Dobre marki 

Angielska chemia to wysoka jakość oraz marki znane i uznane na całym świecie. Do najpopularniejszych z nich należą między innymi Astonish czy Buzzy, które posiadają w swojej ofercie produkty przeznaczone do czyszczenia domu. Płyny do podłóg, środki do mycia szyb czy preparaty do mycia łazienek. Marki te oferują bardzo dużo specyfików, które sprawią, że Twój dom będzie lśnił czystością! Wielu Polaków mieszka na Wyspach Brytyjskich, gdzie stykają się zarówno z produktami dobrze znanymi w swojej ojczyźnie, jak i zupełnie nowymi. Może się zdarzyć, że po powrocie do kraju osoby te będą chciały używać dobrze znanych sobie produktów, które mieli okazję zakupić za granicą. Póki co większym powodzeniem niż angielska chemia cieszy się ta pochodząca z Niemiec, ale na produkty pochodzące z Anglii niewątpliwie także warto zwrócić uwagę. 

Angielska chemia - kosmetyki

Angielska chemia - nie tylko środki czystości!

Mimo, że przyzwyczailiśmy się, że chemia pochodząca zza granicy to głównie detergenty służące do czyszczenia, nie jest to cała prawda. Z Anglii pochodzą kosmetyki znanych na całym świecie marek, a brytyjski rynek kosmetyczny osiąga wartość około 10 mld euro. Udział Wielkiej Brytanii w sprzedaży kosmetyków wynosi około 15%.  To właśnie angielskie kosmetyki uchodzą za jedną z najczęściej kupowanych rzeczy za granicą. Produkty te mają atrakcyjną cenę oraz cieszą się uznaniem konsumentów. Jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek angielskiej chemii jest Pantene, która słynie z produktów do pielęgnacji włosów. W swojej ofercie ma między innymi szampony do włosów oraz odżywki. Produkty te zapewniają intensywną pielęgnację. Jakiego typu włosy posiadasz? Suche, zniszczone, farbowane? Chcesz im nadać objętość czy może bardzo dokładnie oczyścić? Ze względu na duże zróżnicowanie oferty, zdecydowanie łatwiej wybrać produkt, który będzie dobrze dopasowany do potrzeb Twoich włosów. Dzięki temu osiągniesz taki, efekt, jakiego pragniesz. 

Przydatne akcesoria

Warto wspomnieć, że jeśli chcemy dokładnie posprzątać nasz dom, będziemy potrzebować nie tylko samych środków do czyszczenia, ale także pewnych akcesoriów, które mogą znacząco ułatwić nam domowe porządki. Bardzo dużo gospodyń domowych docenia między innymi ściereczki z mikrofibry. Bardzo często występują one w różnych rodzajach ze względu na przeznaczenie do konkretnej powierzchni. Możemy kupić ściereczki uniwersalne, przeznaczone do szyb i luster, a także do powierzchni kuchennych. Inne akcesoria, które w znaczny sposób mogą ułatwić nam sprzątanie to między innymi gąbki. Ich niezwykłe działanie sprawia, że usuwają wszystkie zabrudzenia wyłącznie przy pomocy wody, bez konieczności użycia detergentu! Jest to produkt, który dobrze usunie zanieczyszczenia z niemal każdej powierzchni - od podłóg przez płytki aż do zlewozmywaków. Domowe porządki mogą nam ułatwić także nawilżane chusteczki. Występują one w wielu wariantach, dzięki czemu z łatwością sprzątniesz swoje mieszkanie. Chusteczki nawilżane do drewna usuwają wszelkie zabrudzenia i kurz, jednocześnie pielęgnując drewniane powierzchnie. Chusteczki do łazienki skutecznie poradzą sobie z osadami z szamponów czy mydeł oraz oczyszczą łazienkową armaturę. Z kolei chusteczki przeznaczone do kuchni z łatwością usuną resztki jedzenia oraz przypalony tłuszcz. 

Dzięki naszemu artykułowi z pewnością wiesz więcej na temat chemii zagranicznej. Być może angielska chemia na stałe zagości w Twoim domu i przekona Cię o swojej skuteczności?