Porady

Jak usunąć kamień z toalety? Sprawdź sprawdzone sposoby usuwania kamienia!

Jednym z bardziej uciążliwych miejsc do utrzymania czystości jest łazienka. Wilgotne powietrze czy też kontakt z wodą jest jedną z przyczyn, dla którego wytwarza się trudny do usunięcia twardy kamień. Jak utrzymać muszlę klozetową w czystości i zapobiegać powstawaniu kamienia? Tego dowiesz się z naszego artykułu!
Czytaj dalej

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania?

Wiele elementów ma wpływ na komfort przebywania w swoim mieszkaniu lub domu. Najważniejsze z nich wpływają na zmysły, takie jak wzrok lub węch. Jeśli pojawiają się nieprzyjemne zapachy, należy szybko znaleźć i zlikwidować źródło problemu. Sprawdź nasze porady, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z domu.
Czytaj dalej

Czyszczenie pralki - jak umyć pralkę?

Ze względu na pracę z użyciem wody i wilgoci, pralka powinna być regularnie czyszczona. Dzięki temu, powstrzymasz nieprzyjemny zapach wydobywający się z zabrudzonych pralek. Sprawdź nasze porady, jak wyczyścić pralkę.
Czytaj dalej

Jak wyczyścić piekarnik?

Czyszczenie piekarnika może przysporzyć wiele kłopotu, jeśli nie jest się do tego odpowiednio przygotowanym. Zabrudzony piekarnik nie jest najłatwiejszym miejscem do czyszczenia, jednak w każdej kuchni powinien być regularnie czyszczony. Niestety jeszcze nie wszyscy mamy samoczyszczące piekarniki. Sprawdź nasze porady, jak wyczyścić piekarnik.
Czytaj dalej

Czym myć lodówkę, aby usunąć brzydki zapach?

Czyszczenie lodówki jest szczególnie ważne, ponieważ właśnie tam przechowywana jest żywność, Dlatego wnętrze lodówki powinno być traktowane ze szczególną uwagą, regularne mycie powinno wejść Ci w nawyk. Sprawdź nasze porady, czym myć lodówkę.
Czytaj dalej

Mycie podłogi - porady dotyczące pielęgnacji

Regularne mycie podłogi to konieczny warunek utrzymania czystości w domu. Dzięki temu łatwiejsze staje się utrzymanie estetycznego wyglądu oraz dobrego stanu podłogi. Chociaż z pozoru wydaje się być prostą czynnością, nie należy jej lekceważyć. Poprzez systematyczne mycie podłogi pozbywamy się brudu, kurzu, bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów, przez co Twój dom ma szansę wyglądać świeżo i przytulnie. W tym artykule dowiesz się jak i czym myć podłogę, aby móc cieszyć się jej nienagannym wyglądem. Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji podłóg!
Czytaj dalej

Jak czyścić płytę indukcyjną? Niezawodne sposoby

Płyta indukcyjna to sprzęt AGD, który pojawia się w coraz większej ilości mieszkań i domów. Korzystanie z niej ma wiele zalet i z pewnością ułatwia codzienne gotowanie. Jednak decydując się na zakup płyty indukcyjnej trzeba mieć świadomość, że jej pielęgnacja bywa wymagająca i należy dokładać wszelkich starań, aby utrzymać urządzenie kuchenne w czystości.  W tym artykule dowiesz się czym i jak czyścić płytę indukcyjną. Zapraszamy do lektury!
Czytaj dalej

Jak pozbyć się kurzu w domu? Skuteczne sposoby na kurz w domu

Kurz jest wszechobecny w każdym domu, a szczególnie w miejscach trudnodostępnych, które są rzadko sprzątane. Walka z kurzem to wyzwanie, które często bywa trudne do wygrania. Pomimo częstego sprzątania, kurz i tak osiada na meblach i innych powierzchniach. Powstaje zatem odwieczne pytanie jak pozbyć się kurzu w domu? Czym tak właściwie jest kurz i skąd się on bierze? Jakie istnieją sposoby na kurz w domu oraz kurz na meblach? Odpowiadamy w artykule!
Czytaj dalej

Jak wyczyścić zmywarkę - najważniejsze zasady

Posiadanie zmywarki w domu to nieoceniona pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie zmywarki to ważna czynność, którą należy wykonywać regularnie. Nikt nie chce czuć nieprzyjemnego zapachu, który unosi się w powietrzu po otwarciu zmywarki. Aby tego uniknąć należy odpowiednio zadbać o swój sprzęt AGD. Żywotność zmywarki w dużej mierze jest uzależniona od skutecznego i regularnego czyszczenia. Jeśli chcesz, aby domowa zmywarka służyła Ci przez wiele lat, należy o nią zadbać w odpowiedni sposób. Z tego artykułu dowiesz się jak wyczyścić zmywarkę. Zapraszamy do lektury!
Czytaj dalej

Trudne plamy - jak usunąć je z ubrań?

Usuwanie plam nie należy do łatwych czynności. Każda plama, nawet ta pozornie prosta do wywabienia, może okazać się nieświadomie przez nas utrwalona, co może spowodować trudności z jej usunięciem. Odplamianie ubrań niejednokrotnie potrafi spędzić sen z powiek, dlatego warto poznać pewne metody oraz sprawdzone środki, dzięki którym usuwanie plam z ubrań nie będzie już stanowić problemu. W tym artykule dowiesz się jak usunąć trudne plamy z ubrań! Zapraszamy do lektury!
Czytaj dalej

Kategorie

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.