Porady

Jak pozbyć się kurzu w domu? Skuteczne sposoby na kurz w domu

Kurz jest wszechobecny w każdym domu, a szczególnie w miejscach trudnodostępnych, które są rzadko sprzątane. Walka z kurzem to wyzwanie, które często bywa trudne do wygrania. Pomimo częstego sprzątania, kurz i tak osiada na meblach i innych powierzchniach. Powstaje zatem odwieczne pytanie jak pozbyć się kurzu w domu? Czym tak właściwie jest kurz i skąd się on bierze? Jakie istnieją sposoby na kurz w domu oraz kurz na meblach? Odpowiadamy w artykule!
Czytaj dalej

Jak wyczyścić zmywarkę - najważniejsze zasady

Posiadanie zmywarki w domu to nieoceniona pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie zmywarki to ważna czynność, którą należy wykonywać regularnie. Nikt nie chce czuć nieprzyjemnego zapachu, który unosi się w powietrzu po otwarciu zmywarki. Aby tego uniknąć należy odpowiednio zadbać o swój sprzęt AGD. Żywotność zmywarki w dużej mierze jest uzależniona od skutecznego i regularnego czyszczenia. Jeśli chcesz, aby domowa zmywarka służyła Ci przez wiele lat, należy o nią zadbać w odpowiedni sposób. Z tego artykułu dowiesz się jak wyczyścić zmywarkę. Zapraszamy do lektury!
Czytaj dalej

Trudne plamy - jak usunąć je z ubrań?

Usuwanie plam nie należy do łatwych czynności. Każda plama, nawet ta pozornie prosta do wywabienia, może okazać się nieświadomie przez nas utrwalona, co może spowodować trudności z jej usunięciem. Odplamianie ubrań niejednokrotnie potrafi spędzić sen z powiek, dlatego warto poznać pewne metody oraz sprawdzone środki, dzięki którym usuwanie plam z ubrań nie będzie już stanowić problemu. W tym artykule dowiesz się jak usunąć trudne plamy z ubrań! Zapraszamy do lektury!
Czytaj dalej

Jak myć okna - sposoby na mycie okien bez smug

Mycie okien to jedna z domowych czynności, którą niechętnie się wykonuje. Zazwyczaj najbardziej zniechęcającym aspektem przy czyszczeniu okien są powstające smugi. To one sprawiają, że uważamy naszą wykonaną pracę za mało efektywną. Zatem jak myć okna, aby nie powstawały smugi? Czego potrzebujemy do uzyskania zadowalających efektów? Dowiesz się tego w dalszej części artykułu!
Czytaj dalej

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

Osadzający się w kuchni i łazience kamień jest niezwykle uciążliwym zanieczyszczeniem w domu. Pojawia się on na powierzchniach, które nieustannie mają kontakt z wodą lub wilgocią - narażone są na to najbardziej baterie wodne, zlewy i umywalki, płytki ceramiczne oraz właśnie kabiny prysznicowe. Zazwyczaj nie wycieramy ich po każdym użyciu do sucha, co tylko potęguje problem. Jak zatem usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Co zrobić, aby nie pojawiły się na niej jeszcze trudniejsze do usunięcia zacieki? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj dalej

Jak prać czarne ubrania, żeby nie straciły koloru? Zobacz nasze wskazówki!

Czarne ubrania są ponadczasowe, eleganckie i tworzą idealną bazę w szafie - nic dziwnego, że są one tak popularne! Barwa ta jest niezwykle uniwersalna, dzięki czemu można łączyć ją z różnego rodzaju stylizacjami. Aby ukochane czarne spodnie, sukienki i koszulki zachowały swój kolor i właściwości warto poznać kilka zasad dotyczących prania i pielęgnacji tego rodzaju odzieży. Jak zatem prać czarne ubrania tak, aby prezentowały się dobrze przez kilka sezonów?
Czytaj dalej

Czym czyścić meble, aby wyglądały jak nowe?

Odpowiednie czyszczenie i konserwacja mebli zapewnią im świeży wygląd oraz długowieczność. W zależności od tego z czego są one wykonane należy do ich pielęgnacji inaczej podejść. Czym zatem czyścić meble tak, aby cieszyć się nimi jak najdłużej? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj dalej

Jak prać buty? Bezpieczne pranie butów w pralce

Brudne buty potrafią zniszczyć efekt końcowy starannie dobranej stylizacji. Czyszczenie butów ze skóry nie wydaje się trudne - wystarczy wilgotna szmatka i specjalne środki, co jednak kiedy białe trampki miały kontakt z błotem? Czy pranie butów w pralce będzie dobrym pomysłem? Zdania są podzielone i znajdziemy zarówno zwolenników, jak i przeciwników tej metody - w artykule tłumaczymy jak prać buty, aby nie zniszczyć zarówno obuwia jak i bębna pralki.
Czytaj dalej

Ekologiczne sprzątanie domu - niecodzienne wykorzystanie codziennych produktów

Troska o środowisko naturalne przestała być wyłącznie przywilejem. Proekologiczne życie staje się coraz popularniejsze - nic dziwnego! Społeczeństwo z roku na rok staje się coraz bardziej świadome nieodwracalnych zmian, za które odpowiada człowiek. Wprowadzając zmiany zwyczajów (takie jak eko sprzątanie czy segregacja śmieci) możemy przyczynić się do ochrony Ziemi. Ekologiczne sprzątanie domu nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać! W artykule przedstawiamy niecodzienne zastosowanie codziennych produktów. 
Czytaj dalej

Sprzątanie łazienki - jak sprzątać łazienkę aby dłużej cieszyć się czystością?

Sprzątanie łazienki to czynność, która wielu z nas kojarzy się z czymś niezbyt przyjemnym, jednak koniecznym. Czystość w naszej łazience jest kwestią nie tylko estetyczną, ale także zdrowotną. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprzątać łazienkę, by zachwycała czystością przez długi czas!
Czytaj dalej

Kategorie

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.